مقالات

لوله گالوانیزه عمقی داغ چیست

لوله گالوانیزه عمقی داغ چیست - سه ستاره سمنان

یکی از متداول ترین لوله های فلزی که امروزه در صنایع مختلفی از آن استفاده میکنند، لوله گالوانیزه عمقی داغ است. در واقع لوله گالوانیزه عمقی داغ که گاهی آن را لوله گالوانیزه گرم نیز می نامند، از جنس گالوانیزه است که معمولا این مدل از لوله ها را در هنگام تولید، در مواد مذابی مانند روی می چرخاند و به همین دلیل است که این مدل از لوله ها را، لوله گالوانیزه عمقی داغ مینامند. معمولا لوله های گالوانیزه از جنس فولاد یا آهن هستند که با لایه ای نازک از روی پوشانده می شوند.
در ادامه این مطلب از مجموعه سه ستاره سمنان قصد داریم تا به بررسی مزایا و کاربرد های این مدل از لوله ها بپردازیم.

آشنایی با لوله فولادی گالوانیزه عمقی داغ

همانطور که گفته شد، لوله گالوانیزه عمقی داغ، از جنس فلز است که در مواد مذاب روی غوطه ور میشود. اصلی ترین دلیل برای انجام این کار، به وجود آمدن ماده ای به اسم کربنات است که معمولا از پوسیدگی فلزات به خصوص فولاد جلوگیری میکند.
همچنین باید گفت که این مدل از لوله های در صنعت نیز کاربرد های زیادی دارند و به عنوان یکی از کاربردی ترین لوله ها در صنایع مختلف شناخته میشوند.
علاوه بر روشی که برای گالوانیزه کردن این مدل از لوله ها گفته شد، روش های دیگری نیز وجود دارند که باعث میشوند لوله فولادی، گالوانیزه بشود.

ویژگی های مثبت لوله های فولادی گالوانیزه عمقی داغ

لوله گالوانیزه عمقی داغ از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و میتواند حالت خود را حتی پس از ضربات مختلف مکانیکی حفظ کند. همچنین هزینه طراحی و ساخت این مدل از لوله ها کاملا مقرون به صرفه است. شما میتوانید برای بررسی قیمت لوله گالوانیزه عمقی داغ وارد سایت های معتبر فروش لوله گالوانیزه شوید و قیمت ها را مورد بررسی قرار دهید.
باید گفت که لوله های فولادی گالوانیزه عمقی داغ در محیط های شهری حدود ۳۰ سال، و همچنین در حومه های شهر حدود ۱۰۰ سال میتوانند کارایی خود را حفظ کنند و در برابر عوامل خوردگی و پوسیدگی از خود مقاومت نشان بدهند. به دلیل مقاومت بالایی که این لوله ها در طولانی مدت از خود نشان میدهند، میتوانند تا حد زیادی هزینه های شما را نیز کاهش بدهند.

مطالعه :  بهترین لوله برای برق کشی کدام است

کاربرد های لوله گالوانیزه عمقی داغ

اصلی ترین و مهمترین کاربرد لوله های فولادی گالوانیزه عمقی داغ، استفاده برای لوله کشی برق است. معمولا از لوله های گالوانیزه داغ برای مکان ها و فضا هایی استفاده میکنند که احتمال خوردگی و نفوذ رطوبت و هوا وجود دارد.
البته در برخی موارد نیز از این نوع لوله ها برای انتقال گاز و بخار در صنایع مختلف استفاده میکنند. از لوله های گالوانیزه همچنین در نیروگاه ها، پالایشگاه ها، صنایع پتروشیمی، دکل های ارتباطی و اینترنت، به عنوان حفاظ در بزرگراه ها و… نیز استفاده میشود.
همچنین میتوان در بیشتر فروشگاه ها نیز این مدل از لوله ها را مشاهده کرد؛ از این رو میتوان گفت که کاربرد های این مدل از لوله های گالوانیزه فقط به لوله کشی برق خلاصه نمیشوند! همچنین در برخی موارد نیز میتوان از این مدل لوله ها در کشاورزی نیز بهره گرفت.

جمع بندی

در گذشته از لوله های گالوانیزه سرد استفاده میشده. با گذشت زمان و تأثیر منفی که آب و هوا بر روی لوله های گالوانیزه سرد می گذاشتند، به تدریج لوله های فولادی گالوانیزه داغ جای لوله های گالوانیزه سرد مورد استفاده قرار گرفتند.
در واقع در این مدل از لوله ها، میزان ضخامت روی بر زیاد است و این موضوع باعث شده است که میزان خوردگی لوله ها تا حد زیادی کاهش پیدا کند و بتواند در طولانی مدت کارایی خود را حفظ کند. حال با گذشت زمان و میزان کیفیتی که لوله های گالوانیزه عمقی داغ از خود نشان داده اند، ما شاهد ورود این مدل از لوله ها در صنایع مختلف هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *